Cariere-Jobs

Receptioner/Receptionera

Descrierea jobului

- Intampinarea vizitatorilor si membrilor
- Prezentarea centrului
- Preluarea si efectuarea apelurilor telefonice
- Monitorizarea membrilor
- Mentinerea unor documente de evidenta
- Servirea cu produse
- Emiterea de carduri
- Tinerea inventarului
- Programari la diverse servicii
- Emiterea de facturi fiscale cand sunt cerute de oaspeti.
- Preluarea reclamatiilor si gestionarea cat mai eficienta a acestora
- Educa membrii pentru respectarea regulamentului
- Cunostinte de operare în Microsoft Office.

Candidatul ideal pentru acest post trebuie sa aiba urmatoarele calitati:
- atitudine pozitiva
- diplomatie
- tact
- discurs persuasiv
- proactiv
- atitudine orientata catre solutii
- aspect placut
- experienta in lucru cu clientii
- cunostinte limba engleza
- incredere in sine
- experienta in vanzari si in gestionarea conflictelor
- echilibru si stapanire de sine
- entuziasm

Experienta anterioara intr-un centru de welness si fitness reprezinta un atu insa nu un criteriu eliminatoriu.

PERSONAL CURATENIE

Responsabilitati:

- Raspunde de gestionarea, manevrarea substantelor si dotarilor specifice.
- Efectueaza zilnic curatenia (maturat, aspirat, spalat, sters praf, dezinfectat) in conditii corespunzatoare a spatiilor repartizate din interiorul si exteriorul cladirii
- Curata si dezinfecteaza zilnic grupurile sanitare cu materiale si ustensile specifice acestor locuri
- Verifica functionalitatea instalatiilor sanitare si semnalează personalului de intretinere-reparatii eventualele defectiuni
- Asigura aprovizionarea grupurilor sanitare cu materialele necesare
- Pastreaza in bune conditii echipamentele si materialele de curatenie pe care le are in grija, anuntand cand acestea nu mai corespund sau sunt insuficiente
- Colecteaza zilnic sacii cu gunoi
- Lucreaza cooperant si corect cu ceilalti, la toate nivelurile, din interiorul si exteriorul cladirii
- Raspunde de respectarea normelor de comportament si prezenta in acord cu standardele companiei.

Cerinte:

- Persoana cu experienta in mentinerea curateniei;
- Persoana serioasa, responsabila, atenta la detalii, ordonata, rapida si meticuloasa;
- Persoana cu aspect ingrijit, punctuala si sociabila, capabila de lucru individual si in echipa
- Dexteritate manuala si rezistenta fizica